Tekirdağ Spor İlk Yarıyı Lider Kapattı

Haber Tarihi : 12.11.2011

U-15 kategorisinde Mücadele eden Tekirdağspor oynadığı oynadığını 8 maçta 7 galibiyet 1 beraberlik alarak 22 puanla ilk yarıyı lider bitirdi.

U-15 kategorisinde Mücadele eden Tekirdağspor oynadığı oynadığını 8 maçta 7 galibiyet 1 beraberlik alarak 22 puanla ilk yarıyı lider bitirdi. Tekirdağspor oynadığı 8 lig maçında fileleri 65 kez havalandırırken, sadece kalesinde 4 gol gördü.İlk yarıyı değerlendiren Tekirdağspor Altyapı Teknik Direktörü Okan Aydın, çok iyi bir ilk yarı geçirdiklerini belirterek şunları kaydetti; “Takımıma çok güveniyorum. Takımımızda ki oyuncularımızın hepsi 4-5 yıldır birlikte olan sporcularımız. Bu sporcularımız, okullar bazında hem küçük hem de yıldız şampiyonu olmuş takımdır. Ben onları Tekirdağspor’a aktardım. Bu takım şimdi U- 15 için ter döküyorlar. Tekirdağspor’umuzun geleceği için çalışıyoruz. Bu sporcularımızın bu başarılar karşısında çok güzel şeyleri hak ediyorlar. İzleyenleri gerçekten ümit vaat ediyorlar. Yeni güçlü yönetimimizde bu çocuklarımızın arkasındalar. Altyapımız Tekirdağspor’umuzun geleceği olacak. Bu takımızın semerisini 2-3 yıl sonra almaya başlayacağız. Yeter ki her zaman desteğe devam edelim.”
Trakya Gazetesi

Profesyonel ligin ülke genelinde kurulduğu yıllarda şehrimizde faaliyet gösteren YILMAZSPOR,HALKSPOR,TEKİRDAĞ GENÇLİKSPOR ve ÇİFTLİKÖNÜSPOR un katılımlarıyla yapılan toplantılarda şehrin ileri gelenlerinin çabaları sayesinde TEKİRDAĞSPOR un temelleri 1967 yılında atılmıştır.Bu toplantılar sonucunda HALKSPOR ve TEKİRDAĞ GENÇLİKSPOR külüpleri birleşerek HALKSPOR un KIRMIZI-SİYAH renklerinden SİYAH;TEKİRDAĞ GENÇLİKSPOR un SARI-LACİVERT renklerinden SARI renkleri birleştirerek takımımızın simgesi olan SARI SİYAH renklerimiz ortaya çıkmıştır.

KURUCU başkanlığını eski milletveki FETHİ MAHRAMLI nın yaptığı TEKİRDAĞSPOR u kuruluş yıllarında KEMAL TÜTEN,HÜSEYİN ARITEPE,FAHRİ TANRIÖVER,MESTAN MENEKŞE,YILMAZ CİCİOĞLU,NAMIK UYSAL,NEVRES OKTAR,HÜSEYİN KARAEVLİ,AVNİ MUTLU,CEMAL ÜNLÜSARAÇ,OSMAN ALYANAK,EMİN ESKİN yöneticilik görevlerini üstlenmiştir.

Sonraki yıllarda YILMAZ CİCİOĞLU,NECDET IŞIN,SEBAHATTİN SİDAŞ,AHMET HAMOĞLU,ENGİN BİLGE,ÇETİN GÜVEL,MUHTAR MAHRAMLI,SABRİ SON,NİHAT EFE,MUSTAFA AYDOĞDU,FİKRET YILMAZ,ÖNER ÖZEN,MEHMET YURDANUR,İMDAT YILDIRIM,MESUT DEMİR,ALİ SAMUR,AYTAÇ ERİZ,LÜTFÜ DÖKMEN ve ERCAN KISA başkanlıklarında yönetilen TEKİRDAĞSPOR a emeği geçen tüm yöneticilerimizle birlikte şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunarız.

1967-1968 sezonunda yeni kurulan 17 takımlı 3. ligde antrönör İLHAN URALGİL in çalıştırdığı takımımız,ligi 6. olarak tamamlamıştır.1976-1977 sezonunda 3.ligde şampiyon olan TEKİRDAĞSPOR,1984-1985 SEZONUNA kadar 2.ligde mücadele etmiş güçlü istanbul takımlarıyla 1.lig için çekişmiştir.1985 senesinde 3.lige düşen takımımız 1991-1992 senesinde istanbulspor ile girdiği şampiyonluk yarışında rakibini 2 maçtada yenmesine rağmen sezonu 1 puan farkla 2. olarak kapamıştır.2010-2011 sezonunda son 2 takım arasında olmamasına rağmen statü gereği play-out maçı sonucu BAL ligine veda eden takımımız;tekirdağ süper amatör liginde mücadele etmektedir


Okunma Sayısı : 7239
Puan Durumu
Sponsorlarımız
 
  © Bu web sitesinin her hakkı Tekirdağ Spor Kulübüne aittir, hiç bir bilgi izinsiz alınarak kullanılamaz.