Spor59 Başkanımız Orhan Çebi Röportajı

Haber Tarihi : 25.06.2013

Kısa bir süre önce göreve seçilen Tekirdağspor Başkanı Orhan Çebi akıllardaki bir çok soruya yanıt verdi.

Spor59.com olarak ziyaret gerçekleştirdiğimiz Başkan Çebi sorularımızı en içten bir şekilde yanıtladı. Göreve geldikten kısa bir süre geçmesine rağmen başta transfer olmak üzere bir çok alanda yeniden yapılanmaya girdiklerini belirten Çebi ''Tekirdağspor hakkettiği noktalara kısa sürede gelecektir şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarımız ile birlikte özverili bir şekilde çalışmaya başladık ve klübü olması gerektiği yerlere getirmek için hiç bir şeyden kaçınmayacağız'' diye belirtti.

- Namık Kemal Stadyumunda Değişiklikler Olacak mı ?

''Açık tribünü koltuklandırma, tel örgülerin kalkması, basına ayrılan yerin düzenlenmesinden birçok değişikliğin yeni sezona hazır bir hale gelmesi için çalışmalarımız devam etmektedir''.

-Tesisleşme olmadan başarı beklemek çok zor sizlerin bu yöndeki çalışmaları nelerdir ?

''Bu yöndeki çalışmalarımızda kısa bir süre içerisinde çok yol katettik, Tesis alanının sponsor tarafından karşılanmasında anlaşmaya varıldı, tesisleri 2014-2015 sezonunda faaliyete geçirmeyi planlıyoruz, yapılacak olan tesislerde 2 antreman sahası olacak, sosyal faaliyet alanlarının yanı sıra alt yapıdaki oyuncularımız ile ilgili geniş kapsamlı çalışma bu tesiste mevcut olacaktır. Tesisleşmenin spordaki yerinin çok önemli olduğunu biliyoruz tesisleşme olmadan başarı beklemek çok zor bunun bilinci ile hareket etmekteyiz''.

- Transfere çok hızlı girildi devamı gelecek mi yoksa yeni transferler için daha vakit var mı?

''İç Transferde 4 dış transferde 9 olmak üzere topla 13 futbolcu ile sözleşme imzaladık, transferde hocamız Ergun Kantarcı ve ekibinin daha önceden takip edip bizlere sunduğu listedeki oyuncular ile anlaşmalarımızı imzaladık, bundan sonra yapılacak 5 veya 6 transfer yine teknik ekibin belirlediği Bank Asya ligi ve alt gruplarda oynayan oyuncular olacak sezon açılışına transfer bitmiş bir şekilde girmeyi planlıyoruz''.

- Tekirdağspor taraflarlarına neler söylemek istersiniz ?

''Tekirdağspor taraftarının takımına her sezon olduğu gibi bu sezonda sahip çıkacağından hiç bir şüphemiz yok, taraftarımız bizim en büyük gücümüz ve itici unsurumuz bir çok kez Tekirdağspor taraftarının takımına maç kazandırdığına şahit olduk, böyle bir taraftar grubuna sahip olduğumuz için çok mutluyuz, şartlar el verdiği sürece dış sahada da taraftarımızla birlikte olmayı istiyoruz''.

- Taraftarın merakla beklediği Bülent transferi gerçekleşecek mi ?

''Göreve geldiğimiz günden beri en çok takımda kalması için 2 isim üzerinde yoğun istek geldi, bu isimlerden birisi geçen sezon grubumuzda gol kralı olan Birol Öztürk ile tekrar sözleşme imzaladık, Bülent transferini teknik ekip düşünmedi son karar hocanın dır. Taraftarlarımızın hiç bir kuşkusu olmasın yapılan ve yapılacak transferler ile kimseyi aratmayacağız''.

- Son olarak genel bir değerlendirmeniz nedir ?

''Şahsım, yönetim kurulu arkadaşlarım, teknik ekip, futbolcu kardeşlerim ve büyük Tekirdağspor taraftarı ile birlikte Tekirdağsporumuzu hakkettiği yerlere getireceğimize yürekten inanıyorum. Tekirdağspor başarılar ile büyümeye devam edecektir bundan kimsenin şüphesi olmasın.

- Spor59.com olarak bizlere zaman ayırdığınız için teşekkür eder, yeni yönetim kurulana başarılar dileriz.

''Bizlerde sizlere Tekirdağspor'a verdiğiniz destekten dolayı teşekkür eder yeni oluşumunuz da başarılar dileriz.

Röportaj: Tuncay ARSLAN


Okunma Sayısı : 6818
Puan Durumu
Sponsorlarımız
 
  © Bu web sitesinin her hakkı Tekirdağ Spor Kulübüne aittir, hiç bir bilgi izinsiz alınarak kullanılamaz.